31.05.2022

Zdalne wsparcie IT - dlaczego warto?

Wyobraź sobie jeden z tych dni, kiedy czas kurczy się nieubłaganie, a Ty potrzebujesz zrobić coś natychmiast. Włączasz komputer, uruchamiasz potrzebną aplikację i… Awaria. Aplikacja odmawia dostępu, a czas goni. Zarząd czeka na ważny raport, który rozpłynął się w folderze. Klient czeka po drugiej stronie ekranu na kluczowe spotkanie, a Ty nie możesz się na nie wdzwonić. Co robić w takich sytuacjach? Jak najszybciej skontaktować się z Service Deskiem i poprosić o odwiedziny jednego z pracowników. A co w przypadku, gdy Twoja organizacja pracuje zdalnie? W jaki sposób serwisant ma stawić się natychmiast u pracownika, który realizuje zlecenia na drugim końcu świata?

Czym różni się zdalne wsparcie IT od stacjonarnego?

Korzystając z dostępnych dobrodziejstw technologii, serwisanci pracujący w trybie zdalnym mogą rozwiązać niemal wszystkie problemy użytkowników. Zdalne wsparcie informatyczne często działa szybciej niż zatrudniony na miejscu serwisant. Pracownik zdalnego Service Desku natychmiast nawiązuje kontakt z pracownikiem potrzebującym pomocy, korzystając z dedykowanego czatu, wiadomości e-mail lub telefonu. Następnie łączy się zdalnie z komputerem rozmówcy, identyfikuje problem i błyskawicznie go rozwiązuje. Dzięki natychmiastowemu podjęciu zgłoszenia przez Service Desk przestoje redukują się do minimum, a pracownik może szybciej wrócić do swoich obowiązków.

Szeroki zakres działania

Zdalne pomoc IT to tylko jedna z wielu usług, które obecnie możemy znaleźć w zakresie Service Desk. Do standardów należy rozwiązywanie problemów dotyczących sprzętu i oprogramowania w środowiskach: biurowym, mobilnym, wydruku i serwerowym. W wachlarzu możliwości serwisantów znajdziemy również zdalne wsparcie IT w problemach związanych z nieprawidłowym działaniem sieci, baz danych oraz aplikacji biznesowych. Warto zwrócić uwagę na możliwość zgłaszania awarii nie tylko w dni robocze i w godzinach innych niż standardowe. W ITSF przyjmujemy zgłoszenia w każdy dzień i o każdej porze, ponieważ działamy w trybie 24/7/365.

Monitoring infrastruktury w czasie rzeczywistym

Centrum Usług Service Desk nie ogranicza się jedynie do reagowania na awarie, które już się wydarzyły. Specjaliści ds. monitorowania infrastruktury trzymają rękę na pulsie i reagują na incydenty z wyprzedzeniem. W sytuacjach, gdy z infrastrukturą dzieją się rzeczy wymagające większego zaangażowania, serwisanci eskalują problem do kolejnych, wyspecjalizowanych linii wsparcia.

Edukacja przede wszystkim

Zespół pracowników Centrum Usług Service Desk to nie tylko zdalne pomoc IT. Członkowie naszego zespołu to wysokiej klasy specjaliści, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą dotyczącą różnych obszarów. W przypadku zapotrzebowania na szkolenie dedykowane konkretnej usłudze lub instruktaż korzystania z nowej biznesowej aplikacji jesteśmy otwarci na współpracę i podnoszenie poziomu wiedzy członków organizacji. Gruntownie przeszkoleni pracownicy będą świadomie korzystać z dostępnych rozwiązań oraz szybciej zidentyfikują sytuacje, w których powinni skontaktować się z Centrum Usług Service Desk. Przy okazji inwestowania w świadomość pracowników warto prześledzić procesy występujące w organizacji. Ich optymalizacja pozytywnie wpłynie na wydajność firmy oraz zredukuje nadprogramowe koszty, które mogą zostać przeznaczone na kolejne szkolenia.

Błyskawiczna reakcja na incydenty

Wiele firm oferujących swoje usługi serwisowe pracuje jedynie w dni robocze, dodatkowo w określonych godzinach. Niestety, awarie nie wybierają, a pracownicy wykonujący swoje obowiązki zdalnie mogą zasiadać do komputera w godzinach nocnych lub w innej strefie czasowej. Dlatego Centrum Usług Service Desk w ITSF pracuje we wszystkie dni w roku i o każdej porze, w trybie 24/7/365. Odpowiadamy na zmieniającą się kulturę pracy i dbamy o to, aby nikt nie pozostał w potrzebie. Nasi serwisanci błyskawicznie reagują na każdy wykonany telefon, wysłany e-mail, SMS lub wiadomość na czacie. Dzięki aplikacjom pozwalającym na połączenie się z komputerem pracownika zdalne wsparcie IT dociera do każdego zakątka kuli ziemskiej z dostępem do Internetu.

Ostatnie aktualności:
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram