Sieć Ethernet

Sieć Ethernet jest standardem komunikacji znanym w technologii od lat 70. XX wieku. Ethernet powstał w odpowiedzi na potrzebę połączenia kilku urządzeń w środowisku lokalnym (LAN). Wszystkie sprzęty, które są podłączone do sieci Ethernet, mogą udostępniać dane pozostałym komputerom znajdującym się w tej samej lokalizacji.

Głównym elementem sprawnie działającej sieci Ethernet jest odpowiedni kabel. Łączy się on z routerem i pozostałymi sprzętami w lokalizacji, umożliwiając szybkie i swobodne przesyłanie danych. W początkowej fazie powstawania sieci Ethernet urządzenia były łączone kablem koncentrycznym. Z biegiem czasu przepustowość kabla okazała się niewystarczająca i rozpoczęto poszukiwania bardziej wydajnych rozwiązań. Obecnie do łączenia elementów sieci Ethernet służy miedziana skrętka i okablowanie światłowodowe.

Aby uruchomić sieć Ethernet na swoim sprzęcie, należy za pomocą kabla połączyć komputer z routerem. Jedna końcówka przewodu 8P8C musi trafić do odpowiedniego portu sieciowego w komputerze, a druga powinna zostać umieszczona w złączu LAN routera.

Zgłoszenie serwisowe

Wypełnij formularz, aby zgłosić awarię. Pola oznaczone „*” są obowiązkowe. Odpowiemy na zgłoszenie najszybciej jak będzie to możliwe. Odpowiedź nastąpi na wskazany adres e-mail

    Pobierz pełną politykę prywatności
    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram