Serwery Rack

Serwery Rack to najbardziej uniwersalny typ serwerów. Wszystkie moduły serwera Rack mają ściśle określone wymiary. Jednostką, która określa wymiary modułów jest U, z ang. Unit. Unormowana wielkość komponentów umożliwia umieszczanie ich w szafach rackowych w pionie, zarówno w formie wiszącej, jak i stojącej. Dzięki temu serwery Rack oferują lepsze wykorzystanie przestrzeni. Zastosowanie modułów Rack zdecydowanie ułatwia scentralizowane zarządzanie serwerem.

Serwery typu Rack zostały stworzone z myślą o zajmowaniu niewielkiej powierzchni w pomieszczeniach serwerowych. Niewielkie jednostki tworzące serwer mogą zostać zamknięte w smukłej i szczelnej szafie. Sama szafa może zostać powieszona na ścianie, dzięki czemu w pomieszczeniu serwerowym zostaje więcej miejsca na ewentualne rozbudowanie infrastruktury. W zależności od potrzeb, stojaki serwerowe na moduły Rack występują w różnorodnych odmianach, zróżnicowanych według ilości slotów.

Szafy z modułami rackowymi to bardzo schludne i przejrzyste rozwiązanie. Wszystkie urządzenia, które będą podłączone do serwera, mogą zostać dokładnie rozplanowane, co sprawdzi się w przypadku awarii jednego z elementów i poszukiwania właściwego przyłącza. Należy pamiętać, że serwer Rack to struktura, w której kilka serwerów łączy się na niedużej przestrzeni. W związku z tym cała konstrukcja wymaga instalacji dedykowanego systemu chłodzenia. Chłodzenie konstrukcji serwera jest niezbędne, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych nadmiernym nagrzaniem się urządzenia.

Serwery typu Rack znajdują swoje zastosowanie w przedsiębiorstwach funkcjonujących na różną skalę. Na serwery Rack mogą z powodzeniem zdecydować się instytucje takie, jak:

  • placówki edukacyjne,
  • jednostki administracji publicznej,
  • niewielkie przedsiębiorstwa,
  • duże korporacje,
  • studia nagraniowe,
  • prywatne domy.

Konstrukcja serwera Rack sprawdzi się dosłownie wszędzie. Komponenty serwera Rack mogą występować w wielu różnych kombinacjach. Jedynymi ograniczeniami są aktualne potrzeby, budżet i wyobraźnia.

Zgłoszenie serwisowe

Wypełnij formularz, aby zgłosić awarię. Pola oznaczone „*” są obowiązkowe. Odpowiemy na zgłoszenie najszybciej jak będzie to możliwe. Odpowiedź nastąpi na wskazany adres e-mail

    Pobierz pełną politykę prywatności
    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram