Next-generation firewall

Next-generation firewall, znany również jako firewall NG, to nowa generacja popularnej zapory ogniowej. Next-generation firewall jest dostarczany do organizacji w postaci maszyny wirtualnej lub dedykowanego urządzenia. Podstawowym zadaniem firewall NG jest konkretne zabezpieczanie portów, protokołów oraz aplikacji. Zapory ogniowe nowej generacji powoli wypierają tradycyjne zapory sieciowe ze względu na szybkość działania oraz inteligentne kontrolowanie ruchu sieciowego.

Czym charakteryzuje się firewall NG?

Zaporę ogniową nowej generacji odróżniają od jej poprzedników cztery podstawowe cechy:

  • obsługa wirtualnych sieci prywatnych, filtrowanie pakietów i translacja adresów sieciowych,
  • system wykrywania zagrożeń,
  • kontrola aplikacji,
  • kontrola ruchu szyfrowanego.

Nowoczesna zapora ogniowa jest znacznie szybsza niż dotychczasowe rozwiązania. Dodatkowo firewall NG jest stworzony w ten sposób, że zdaje się „rozumieć” ruch pochodzący z aplikacji. Next-generation firewall potrafi ustalać priorytety, weryfikować ruch i przypisywać go do użytkownika korzystającego z aplikacji. Dzięki takiemu sposobowi działania nowoczesne zapory ogniowe o wiele dokładniej przyglądają się aktywności użytkowników sieci i mogą na bieżąco ją analizować pod kątem ochrony przed atakami.

Co zmienia next-generation firewall?

Zapora ogniowa nowej generacji wymaga od stosujących ją przedsiębiorców zmiany dotychczasowego sposobu myślenia na temat elementów bezpieczeństwa przypisanych do zapory. Firewall NG gwarantuje zwiększoną ochronę przed zagrożeniami, jednocześnie znacznie dokładniej analizując każdą aktywność w sieci. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej zapory ogniowej dane przedsiębiorstwa będą dodatkowo chronione w warstwie aplikacji. Jest to bardzo ważne, ponieważ pracownicy na co dzień korzystają z firmowego sprzętu do przeglądania portali społecznościowych i witryn www, przez które poufne dane przedsiębiorstwa mogą zostać wyprowadzone na zewnątrz.

Zgłoszenie serwisowe

Wypełnij formularz, aby zgłosić awarię. Pola oznaczone „*” są obowiązkowe. Odpowiemy na zgłoszenie najszybciej jak będzie to możliwe. Odpowiedź nastąpi na wskazany adres e-mail

    Pobierz pełną politykę prywatności
    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram