FAM

FAM, czyli File Activity Monitoring, to technologia, która umożliwia monitorowanie aktywności plików. Jest to bardzo przydatny system w przypadku, gdy w naszej organizacji pewne dokumenty nie powinny wydostać się poza firmę. FAM potrafi śledzić aktywność poszczególnych plików i ostrzega, gdy jeden z użytkowników próbuje rozpowszechnić poufne dane niezgodnie z zasadami przedsiębiorstwa.

FAM co to i jak działa?

Zastosowanie File Activity Monitoring w firmie zabezpiecza wrażliwe dla firmy dane, które nie powinny wydostać się poza obręb organizacji. Dzięki FAM możemy skonfigurować reguły i zasady dostępu do danych, a także działania, jakie należy podjąć, gdy ktoś postępuje niezgodnie z ustalonymi regulacjami. Monitorowanie aktywności plików składa się z następujących zasad:

 • Odnajdywania – zbierania metadanych i uprawnień do plików i folderów,
 • Klasyfikacji – identyfikowania potencjalnie wrażliwych danych w plikach, którymi mogą być np.: dane karty kredytowej lub informacje umożliwiające identyfikację danej osoby.
 • Monitorowanie – kontrolowanie alertów w czasie rzeczywistym i blokowanie podejrzanych użytkowników lub połączeń.

Dlaczego warto skorzystać z FAM?

File Activity Monitoring to elastyczne rozwiązanie, które zabezpieczy wszystkie poufne dane przedsiębiorstwa i zidentyfikuje każdy potencjalny incydent wyprowadzenia dokumentów poza firmę. FAM jest w stanie wykrywać podejrzany ruch w plikach konfiguracyjnych, logach, kodzie źródłowym oraz innych krytycznych plikach aplikacji. Za każdym razem FAM wysyła alert o próbie uzyskania dostępu do poufnych danych, jednocześnie blokując podejrzaną aktywność.

Korzyści płynące z monitorowania aktywności plików:

 • zapewnienie zgodności z przepisami dotyczącymi prywatności,
 • scentralizowanie kontroli i automatyzacja,
 • szerokie wsparcie heterogeniczne we wszystkich popularnych systemach,
 • łatwe skalowanie wraz z rozwojem przedsiębiorstwa.

Zgłoszenie serwisowe

Wypełnij formularz, aby zgłosić awarię. Pola oznaczone „*” są obowiązkowe. Odpowiemy na zgłoszenie najszybciej jak będzie to możliwe. Odpowiedź nastąpi na wskazany adres e-mail

  Pobierz pełną politykę prywatności
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram