10.03.2021

Podsumowanie konferencji Computerworld - Państwo 2.0 z udziałem IT Solution Factor i Fortinet

W zeszłym tygodniu odbyła się kolejna edycja Konferencji Państwo 2.0 zorganizowana w formie on-line przez Computerworld by IDG. Wspólnie z naszym partnerem technologicznym – firmą Fortinet – zostaliśmy partnerami strategicznymi tego wydarzenia. Podczas dwóch dni zarządzający instytucjami publicznymi szczebla centralnego i samorządowego oraz przedstawiciele prywatnych firm wymieniali się wiedzą, doświadczeniami i opiniami na temat cyfryzacji instytucji państwowych. Do udziału w konferencji zgłosiło się 800 osób.

Pierwszy dzień poświęcony był rządowym projektom IT i finansowaniu projektów w perspektywie lat 2021-2027. Podczas debaty ministerialnej „Rozwój Państwa Cyfrowego”, został poruszony m.in. temat wyzwań związanych z cyberbezpieczeństwem. Tego dnia odbyła się prezentacja naszego partnera technologicznego – firmy Fortinet – o rozwiązaniach Security Fabric, czyli jak efektywnie zarządzać bezpieczeństwem w dobie transformacji cyfrowej. Dodatkowo w panelu dyskusyjnym „Rozwój Państwa Cyfrowego. Perspektywa międzynarodowa. Współpraca z dostawcami” wzięła udział Dyrektor Regionalna Sprzedaży, Fortinet – Jolanta Malak.

Drugi dzień koncentrował się wokół wyzwań technologicznych w strategicznych dla funkcjonowania państwa sektorach tj. smart city, cyberbezpieczeństwo, a także zdrowie. Presales & Implementation Director IT Solution Factor – Grzegorz Cebula podczas swojego wystąpienia tego dnia, zaprezentował w jaki sposób zarządzać operacjami bezpieczeństwa i procesami reagowania na incydenty. Nasz prelegent omówił optymalne i zautomatyzowane sposoby na utrzymanie kondycji narzędzi do monitorowania i zarządzania bezpieczeństwem informatycznym w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach.

Następnie odbyła się debata „Cyberbezpieczeństwo państwa” z udziałem naszego CEO – Kacpra Konopińskiego. Zaproszeni goście rozmawiali m.in. o pracy zdalnej, rozwoju sieci 5G, a także o tym, jakie nowe cyberwyzwania stoją przed nami w związku z rozwojem e-usług. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem tej debaty na: https://www.computerworld.pl/news/Zyc-bezpiecznie-w-cyfrowym-panstwie,425974.html

W drugim panelu tego dnia, omawiającym perspektywy rozwoju centralnych projektów informatycznych w ochronie zdrowia wziął udział Paweł Wojciechowski – Business Development Manager, Fortinet.

Edycja 2021 konferencji Computerworld Państwo 2.0 odbyła się w dniach 4-5 marca. Organizatorem była redakcja Computerworld, która dostarcza najświeższe informacje, opinie, prognozy i analizy z branży IT w Polsce i na świecie. Podczas dwóch dni w strefie partnerskiej ITSF-Fortinet, zainteresowani uczestnicy mogli zapoznać się z rozwiązaniami bezpieczeństwa firmy Fortinet oraz naszymi usługami, jako doświadczonego w implementacji tych produktów integratora. Na czacie, do dyspozycji dostępni byli inżynierowie obu firm.

Ostatnie aktualności:
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram