6.04.2021

Mikołaj Wiśniak w nowej roli - CTO w zespole IT Solution Factor

Od 1 kwietnia Mikołaj Wiśniak objął stanowisko Chief Technology Officer w naszej spółce. Na nowej pozycji będzie rozwijał nasze działy inżynierskie Security & Business Continuity oraz IT Integration. Podległe mu struktury IT Solution Factor wspierają klientów w transformacji do nowoczesnych rozwiązań infrastruktury IT oraz cyberbezpieczeństwa, a także opracowywaniu architektury projektów i doradztwie strategicznym. Będzie również odpowiedzialny za kreowanie kierunku rozwoju firmy w obszarze technologii. 

Mikołaj posiada ogromne doświadczenie w kierowaniu zespołami technicznymi. Od 2017 roku obejmował stanowisko szefa zespołu inżynierów wsparcia sprzedaży w amerykańskiej korporacji VMware na region Europy Środkowej. Wcześniej od 2014 roku dołączył do zespołu tego producenta jako starszy inżynier wsparcia sprzedaży. Koncentrował się w tamtym czasie na adopcji zaawansowanych rozwiązań wirtualizacji infrastruktury w największych przedsiębiorstwach w Polsce i regionie. Przed karierą w VMware kierował rozwojem systemów IT w branży automotive w Niemczech i Rosji. Przez kilkanaście lat pełnił różne funkcje w zarządzaniu i architekturze systemów informatycznych, często występował w roli prezentera na branżowych konferencjach, jest autorem licznych publikacji w prasie IT i serwisach internetowych. 

Jest absolwentem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie na specjalizacji sieci komputerowe. 

Posiadamy najwyższy status partnerski Vmware Principal Solution Provider. Od początku działalności naszej firmy mocno inwestujemy w rozwój kompetencji tego producenta. Już w 2018 roku, tj. rok od powstania, osiągnęliśmy najwyższy status partnerski, stając się jednym wiodących partnerów VMware w Polsce. Uzupełnienie kadry zarządzającej spółki o tak doświadczoną osobę potwierdza konsekwentną strategię firmy w implementacji innowacyjnych rozwiązań, mających kluczowy udział w procesie cyfrowej transformacji. 

Ostatnie aktualności:
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram