1.12.2020

Konferencja Fortinet Security Day 2020 - podsumowanie

W przedostatnim tygodniu listopada odbyła się konferencja Fortinet Security Day. Tematem przewodnim było „Bezpieczeństwo w każdym miejscu”. Spotkanie odbyło się w formie wirtualnej, ale zachowało interaktywny charakter poprzez m.in. możliwość konsultacji z inżynierami Fortinet, głosowanie na temat aktualnych trendów rynkowych oraz konkurs wiedzy. Wzięło w nim udział ponad 1200 osób – partnerów i klientów.

Zaprezentowano wyniki najnowszego badania „Zabezpieczenie środowiska IT i ciągłości biznesowej w firmach w czasie pandemii COVID-19", a gościem specjalnym był Alain Sanchez, EMEA CISO and Senior Evangelist Fortinet.

Konferencję z przymrużeniem oka podsumował Grzegorz Cebula Presales & Implementation Director w IT Solution Factor:

Konferencja Fortinet Security Day pokazała jak daleko ta firma rozwinęła swoje produkty. Pamiętam czasy, kiedy o Fortinet rozmawiało się wyłącznie w kontekście urządzeń domowych i małych firm. Dziś producent na swojej konferencji pokazuje kompletność i rozwiązania gotowe na największe wyzwania i wymagania klientów, ich sieci, ich biznesów. Dotarło do mnie ze zdwojoną siłą porównanie jednej z referencji gdzie tony (SIC!) sprzętu taniej było dostarczyć statkiem niż wozić samolotami, bo przecież MRIJA (https://pl.wikipedia.org/wiki/An-225_Mrija) była zajęta 😉. Koszty transportu dla projektu warte kilkaset tys. dolarów? Tyle o wadze, bo producent pokazuje również pracę w wirtualizacji i chmurze. Jest gotowy na nowe wyzwania.

Merytorycznie muszę przyznać, iż jest to zdarzenie godne uwagi – liczba technologii i integracji budzi respekt. Wydajności rozwiązań – będzie ciężko w naszym kraju zbliżyć się do limitów. Z mojej obserwacji wynika, iż za sterem technologicznym w tej firmie stoi zespół ludzi widzących troszkę dalej niż horyzont, ale płyną bezpiecznie i z bezpieczeństwem za pan brat.

O FortiGate NGFW chyba wszyscy już słyszeli, a tu już następne dwa poziomy: SIEM, SOAR. Poważne dodatki w postaci Sandbox, WAF, CASB, NAC i kilka jeszcze technicznych skrótów.

Krótko: kto był - ten wie, kto nie był, niech pamięta, by uczestniczyć w przyszłym roku!

Jako firma IT Solution Factor posiadamy najwyższy status partnerski z Fortinet Polska - Platinum Partner. Nasi inżynierowie posiadają łącznie kilkanaście certyfikatów w programie Fortinet NSE (Network Expert Program), włączając również najwyższy stopień wiedzy technicznej NSE8.

Ostatnie aktualności:
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram