29.06.2021

ITSF po raz kolejny na podium wśród firm IT wyróżnionych w rankingu Computerworld TOP 200

Nasza spółka dynamicznie rośnie i rozwija się na wielu technologicznych obszarach już czwarty rok z rzędu. Zwiększamy także zakres usług nie tylko w Polsce, ale również na coraz szerszą skalę w Europie. W tegorocznym zestawieniu „TOP200” przygotowanym przez Computerworld, znalazło się aż 395 firm. Wśród liczących się na krajowym rynku przedsiębiorstw IT, po raz kolejny w raporcie w wielu zestawieniach wysoko uplasowała się również nasza spółka z dynamiką wzrostu r/r o 39% !

Według opublikowanych wyników utrzymaliśmy naszą pozycję wśród największych dostawców rozwiązań wirtualizacji i konteneryzacji na 4 miejscu. Dodatkowo awansowaliśmy na wyższe pozycje w czołówce największych dostawców oprogramowania na licencjach firm trzecich #13, usług serwisowych #20, sprzętu sieciowego #22 oraz sprzętu firm trzecich #29.

Nie zabrakło nas również z dobrym wynikiem w tabelach: największych dostawców serwerów #13, stacji roboczych / komputerów osobistych / peryferiów #23, pamięci masowych #25, dostawców rozwiązań bezpieczeństwa #28, a także usług wynajmu pracowników IT #34.

W podsumowaniu wyników względem branż zajęliśmy wysokie, bo 16 miejsce wśród największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora energetycznego. Poszybowaliśmy w górę, jeśli chodzi o zestawienie największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora ochrony zdrowia w 2020 roku – 15 miejsce, a także administracji publicznej i służb mundurowych – #25. Spośród największych dostawców dla sektora bankowego uzyskaliśmy 33 pozycję. Dla sektora dużych firm i korporacji uplasowaliśmy się w pierwszej #50, gdzie zwiększyliśmy obroty o 38% r/r. Nasz debiut w rankingu to 35 miejsce w zestawieniu największych dostawców usług integracyjnych.

Najnowszy ranking IDG to podsumowanie wyników całej branży IT w 2020 roku, której przychody  wyniosły 75 mld zł wobec 68 mld zł w ub.r.  Taki wynik jest pozytywnym zaskoczeniem na tle trudnej covidowej sytuacji, czy też inflacji, która wynosiła aż 3,2 % w ujęciu średniorocznym. Ważnym wnioskiem wypływającym z badania jest to, że pandemia w bardzo dużej mierze przyspieszyła cyfryzację w wielu obszarach gospodarki. Konieczność wprowadzenia zmian stała się oczywistością, a według 60% uczestników przeprowadzonego przez Computerworld badania - w ciągu najbliższego roku tempo ich wprowadzania będzie nadal rosło.

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem dotyczącym między innymi funkcji, jaką pełni w obecnych czasach integrator IT, opublikowanym w ramach tegorocznej edycji raportu Computerworld TOP200.

Ostatnie aktualności:
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram