25.03.2022

ITSF i TrendMicro na Forum Bezpieczeństwa i Audytu IT #SEMAFOR

W zeszłym tygodniu odbyła się XV edycja Forum Bezpieczeństwa i Audytu IT #SEMAFOR zorganizowana w formule stacjonarnej przez Computerworld by IDG. Wspólnie z naszym partnerem technologicznym – firmą Trend Micro – zostaliśmy partnerami warsztatów tego wydarzenia. Podczas dwóch dni uczestnicy wymieniali się wiedzą dotyczącą najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w organizacjach (w środowiskach chmurowych i on-premise, jak również hybrydowych). Dodatkowo brali udział w warsztatach i wystąpieniach najlepszych na rynku ekspertów od #cybersecurity – polskich i zagranicznych.

W czasie wydarzenia IT Solution Factor przy współudziale Trend Micro miał okazję przeprowadzić warsztaty dla uczestników o tym jak budować dostęp do zasobów informacyjnych w oparciu o strategię Zero Trust. Prelegentami z ramienia ITSF byli Andrzej Bajcar, Solutions Architect oraz Paweł Kamiński, Solutions Architect. Trend Micro reprezentowała Joanna Dąbrowska - Sales Engineer.

W pierwszej części warsztatów Joanna Dąbrowska i Andrzej Bajcar, przedstawili teoretyczny scenariusz kompromitacji stacji roboczej pracującej zdalnie oraz jej ochrony. Zaprezentowali również w jaki sposób zbudować bezpieczny dostęp do zasobów informacyjnych organizacji w oparciu o strategię Zero Trust. Prelegenci omówili także niebezpieczeństwa jakie czyhają na pracowników zdalnych i poruszyli temat jak można się przed nimi skutecznie chronić, czy jak monitorować przebieg zagrożeń, tak by rozwiązanie Zero Trust umożliwiło firmom bezkryzysową realizację projektów w przyszłości.

Podczas drugiej części uczestnicy prelekcji mieli okazję obejrzeć Live Demo ww. rozwiązania. Sesja prowadzona przez przedstawicielkę Trend Micro i Pawła Kamińskiego z ITSF dotyczyła ochrony zasobów organizacji. Polegała na przedstawieniu automatycznych mechanizmów, jakie umożliwia nam narzędzie Vision One Zero Trust.

‎Strategia Zero Trust firmy Trend Micro w kluczowy sposób wykorzystuje możliwości Trend Micro Vision One zapewniając wgląd w najszersze rozwiązanie XDR obejmujące telemetrię w chmurze, sieciach, stacjach i aplikacjach SaaS. Strategia działania prezentowanego rozwiązania miała na celu ocenę stanu bezpieczeństwa stacji końcowych i użytkowników. Wnioski i spostrzeżenia mogłyby być cennymi informacjami dla zespołów SOC, które mogą podejmować świadome decyzje i reagować na zagrożenia.‎

W trakcie spotkania uczestnicy brali aktywny udział w warsztatach, podczas których wymieniali się swoimi spostrzeżeniami oraz zadawali dużo pytań prowadzącym dotyczących prezentowanego rozwiązania bezpieczeństwa Zero Trust. Wszystkim uczestnikom warsztatów jeszcze raz dziękujemy za udział!

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

Ostatnie aktualności:
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram