12.09.2022

ITSF CUP 2022 - podsumowanie

W ostatnią sobotę Wielkim Finałem zakończyliśmy tegoroczną edycję ITSF CUP 2022.

W mistrzostwach wzięli udział przedstawiciele branży IT, wyłonieni w toku rozgrywek eliminacyjnych, które trwały od maja. Od samego początku wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom, stąd walka była zacięta i wyrównana. Do rozgrywek finałowych przystąpiło łącznie 12 zawodników. Turniej składał się z 19 meczów, które odbyły się na 4 kortach. Poza sportowym współzawodnictwem uczestnicy mieli okazję do ciekawych rozmów nie tylko o biznesie, ale również o swoich pasjach, szczególnie tenisowych.

„Tegoroczna edycja pokazała, że branża IT może się pochwalić zawodnikami świetnie przygotowanymi fizycznie, grającymi na naprawdę wysokim poziomie technicznym. Rywalizacja zarówno w grupach jak i w fazie finałowej była wyjątkowa zacięta i ciężko było wskazać jednego faworyta. Emocje jeszcze nie opadły, a my zaczynamy planować kolejną edycję ITSF CUP 2023” – komentuje Mikołaj Wiśniak, Wiceprezes IT Solution Factor.

Zwieńczeniem dnia finałowego zawodów był mecz w fazie pucharowej, w którym zacięta gra toczyła się o nagrodę główną – 2 bilety na turniejowy dzień wielkiego szlema - Roland Garros 2023. W półfinale niewiele brakowało, aby ubiegłoroczny zwycięzca – Piotr Saczuk (Suntech) przeszedł do finału, jednak w super tie-break'u ostatecznie wygrał Przemysław Chudon (Janaszek Electric), który następnie po wyrównanej grze wygrał z Dariuszem Osiakiem (Centrum Informatyki Resortu Finansów). Przemysław Chudon został mistrzem rozgrywek ITSF CUP 2022, a wicemistrzostwo drugi rok z rzędu powędrowało do Dariusza Osiaka. 3 miejsce w turnieju należało do Piotra Saczuka oraz Grzegorza Chamulaka (Xcomp).

Wszystkim na podium serdecznie gratulujemy najlepszych wyników, a wszystkim zawodnikom doskonałej formy i imponującej gry, którą pokazali na kortach.

Wydarzenie odbyło się w klubie tenisowym TENES pod Warszawą i zostało objęte patronatem medialnym magazynów dla branży IT – CRN (Computer Reseller News Polska) oraz Computerworld Polska.

Ostatnie aktualności:
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram