30.06.2020

IT Solution Factor w czołówce największych firm IT w raporcie Computerworld TOP200

Nasza spółka dynamicznie się rozwija od kilku lat, dzięki czemu realizujemy dla naszych klientów kluczowe projekty informatyczne w Polsce i Europie. W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w raporcie TOP200 dla największych firm w branży IT. W opublikowanym zestawieniu uzyskaliśmy #4 miejsce wśród największych dostawców rozwiązań wirtualizacji i konteneryzacji. Dodatkowo jesteśmy w czołówce największych dostawców oprogramowania na licencjach firm trzecich #16 oraz usług serwisowych #22. Zaznaczyliśmy również swoją obecność dobrym wynikiem w tabelach największych dostawców pamięci masowych #23 oraz serwerów #19, rozwiązań bezpieczeństwa #31, a także usług wynajmu pracowników IT #32.
W podsumowaniu wyników względem branż zajęliśmy wysokie miejsca wśród największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora energetycznego #13, sektora ochrony zdrowia #17, a także administracji publicznej i służb mundurowych #27. Solidną pozycję uzyskaliśmy także wśród największych dostawców dla sektora bankowego #45 i handlu #46 oraz sektora dużych firm i korporacji #55.

Najnowszy ranking IDG to podsumowanie wyników całej branży IT w 2019 roku. Przychody w branży zwiększyły się o niespełna 5 % r/r i wyniosły łącznie 68 mld zł. Warto jednak zauważyć, że w badaniu przeprowadzonym przez IDG aż 51 % respondentów spodziewa się pogorszenia koniunktury w 2020 roku, spowodowane przede wszystkim koronakryzysem. Zdecydowanie jednak mniej odczują to firmy, które są zdywersyfikowane produktowo i sektorowo. Cyfrowa transformacja i projekty IT są niezwykle ważne dla właściwie każdej gałęzi gospodarki. Dodatkowo coraz większym zainteresowaniem cieszy się model usługowy, który daje przewagę w nagłych sytuacjach gdzie najważniejsza jest pełna dostępność.

Zapraszamy do przeczytania artykułu, który ukazał się na łamach raportu Computerworld TOP200, edycja 2020 i podsumowuje ostatnio wprowadzone innowacje naszego kluczowego partnera rozwiązań wirtualizacji i konteneryzacji.

Ostatnie aktualności:
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram