17.05.2024

Forum Bezpieczeństwa Banków 2024

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność wziąć udział w XIII Forum Bezpieczeństwa Banków, czyli konferencji poświęconej najważniejszym zagadnieniom w zakresie cyberesecurity dla sektora finansowego w Polsce. Organizatorem konferencji był wydawca Miesięcznika Finansowego BANK oraz portalu Bank.pl. Razem z Hewlett Packard Enterprise (HPE), byliśmy partnerem generalnym tego wydarzenia.

Tegoroczne Forum było skupione wokół najważniejszych i najbardziej aktualnych tematów związanych z szeroko pojętym obszarem bezpieczeństwa w sektorze bankowym. Gros tematów omawianych przez ekspertów w trakcie wystąpień i paneli dyskusyjnych dotyczyło nowych regulacji prawnych i wyzwań z nimi związanych, AI jako technologii wykorzystywanej w cyberbezpieczeństwie, ale też jako broń przez hakerów, czy ochrony przed oszustwami i praniem pieniędzy.

My również mieliśmy swój udział w szerzeniu wiedzy i dobrych praktyk podczas Forum za sprawą Marcina Krzemieniewskiego z ITSF, który razem z Piotrem Nogasiem z HPE, wygłosił prelekcję pt.: Bezpieczeństw filarem zgodności. Jak wykorzystać bezpieczną, akcelerowaną platformę AI w ciągłej analizie anomalii, detekcji i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy? Cała prezentacja jest dostępna na stronie Forum. Dodatkowo napisali oni artykuł na ten temat, który można przeczytać na stronie Bank.pl oraz w majowym wydaniu Miesięcznika Finansowego BANK.

Serdecznie dziękujemy naszemu partnerowi Hewlett Packard Enterprise, z którym byliśmy razem na tym wydarzeniu. Wielkie brawa również dla organizatorów – konferencja zgromadziła blisko 600 uczestników i jak co roku, była wypełniona po brzegi fachową wiedzą.


Ostatnie aktualności:
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram