17.06.2022

Chmury hybrydowe - dlaczego to świetne rozwiązanie dla firm?

Chmury hybrydowe to innowacyjne rozwiązanie, którego popularność w biznesie stale rośnie. Właściciele mniejszych i dużych organizacji cenią sobie środowisko chmury hybrydowej za możliwość dopasowania jej do rygorystycznych wymogów prawnych. Wrażliwe dane mogą być przez cały czas przechowywane w zasobach lokalnych, a jednocześnie są dostępne dla aplikacji działających w chmurze publicznej. Chmura hybrydowa jest również bezkonkurencyjna pod względem obciążeń obliczeniowych. W momencie wzrostu intensywności pracy możemy tymczasowo dodać niektóre prywatne serwery do chmury publicznej.

Czym są chmury hybrydowe?

Chmura hybrydowa to rodzaj infrastruktury informatycznej, który łączy ze sobą co najmniej jedną chmurę publiczną i jedną chmurę prywatną. Chmurowe środowisko hybrydowe usprawnia zarządzanie i przesyłanie danych oraz aplikacji między zasobami przechowywanymi w chmurze publicznej i prywatnej. Konfiguracja chmury hybrydowej wykorzystuje do maksimum potencjał elementów składowych zainstalowanych w obu rodzajach chmur obliczeniowych. Hybrydowa chmura dla firm zapewnia elastyczność i wiele dostępnych rozwiązań, które pozwalają lepiej zarządzać zasobami organizacji, zbilansować konieczne wydatki i szybciej rozwiązywać pojawiające się problemy.

Jaka chmura dla małej firmy sprawdzi się najlepiej?

Zastosowanie chmury hybrydowej nie jest polecane jedynie dużym przedsiębiorstwom. Rozwiązanie oparte na chmurze hybrydowej bardzo dobrze sprawdzi się w niewielkich firmach, ponieważ pozwoli jeszcze sprawniej zoptymalizować swoją infrastrukturę. Hybrydowa chmura dla firm działających na niewielką skalę to także rozwiązanie przyszłościowe, które pozwoli zaoszczędzić wiele niepotrzebnych kosztów w przypadku gwałtownego skoku zapotrzebowania w organizacji. Chmury hybrydowe bez problemu skalują się w górę i są w stanie obsłużyć dowolny wzrost zapotrzebowania. W przypadku okresów pracy ze zmniejszonym zapotrzebowaniem na moc obliczeniową możemy zrezygnować z dodatkowych zasobów bez konieczności utrzymywania dodatkowego wyposażenia sprzętowego.

Czy backup w chmurze dla firm jest możliwy?

Korzystanie z chmury hybrydowej to nie tylko niższe koszty utrzymania infrastruktury, ale również mniejsze straty związane z ewentualnymi awariami i przestojami. Firmy korzystające z chmury hybrydowej o wiele łagodniej przechodzą przez niespodziewane awarie i innego rodzaju przerwy w ciągłości działania infrastruktury. Korzystanie w organizacjach z połączonych środowisk publicznych i prywatnych zapewnia ciągłość działania każdej firmy. Odzyskiwanie danych również jest o wiele łatwiejsze dzięki możliwości replikowania zasobów pomiędzy dostawcami. Korzystanie z chmury hybrydowej gwarantuje krótsze okresy przerw w funkcjonowaniu organizacji. Przekłada się to bezpośrednio na mniejsze straty finansowe.

Czy chmury hybrydowe na pewno są bezpieczne?

Stosowane w firmach chmury hybrydowe zapewniają bezwzględne bezpieczeństwo przechowywanych w nich danych. Środowisko hybrydowe gwarantuje, że zasady bezpieczeństwa będą ujednolicone dla wszystkich zasobów, a wszystkie aplikacje będą aktualizowane na bieżąco. Informacje krytyczne są zgromadzone i bezpiecznie przechowywane na serwerze lokalnym, który może być dodatkowo osłonięty zaporą. Elementy specyficzne dla danego przedsiębiorstwa przed każdym przydzieleniem będą sprawdzone pod kątem tolerancji na ryzyko. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że dane kluczowe do funkcjonowania organizacji nie wydostaną się z bezpiecznego miejsca.

Chmura hybrydowa to nowoczesne rozwiązanie, które jest polecane każdej organizacji bez względu na jej wielkość. Połączenie chmury publicznej i prywatnej opłaca się o wiele bardziej niż samodzielne rozbudowywanie infrastruktury i utrzymywanie nieużywanych zasobów. W dodatku migracja do chmury hybrydowej nastręcza niewiele problemów. Przenoszenie danych do hybrydy może odbywać się stopniowo. Dzięki rozkładaniu obciążeń w czasie Twoja firma może swobodnie funkcjonować i korzystać ze wszystkich dostępnych zasobów.

Jesteś zainteresowany budową chmury hybrydowej? Skontaktuj się z naszymi specjalistami → https://itsf.com.pl/kontakt/.

Ostatnie aktualności:
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram